FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja

Od dnia 07.04.2020 forum MotoBracia.pl dostępne jest w nowej odsłonie pod adresem:

https://forum.motobracia.pl


"Stare forum" pozostaje jako archiwum w formie TYLKO DO ODCZYTU.
Konta zarejestrowanych użytkowników zostały przeniesione.
Ponieważ Administrator nie ma dostępu do haseł użytkowników, zostały one utracone.

Aby na nowym forum zachować swój dotychczasowy nick, podczas pierwszego logowania należy:

  1. wejść w odnośnik ZALOGUJ SIĘ (https://forum.motobracia.pl/ucp.php?mode=login&redirect=index.php)
  2. następnie kliknąć odnośnik NIE PAMIĘTAM HASŁA
  3. podać adres e-mail skojarzony z kontem na starym forum (podany podczas rejestracji, widoczny w profilu użytkownika)
  4. kliknąć WYŚLIJ

na podaną skrzynkę zostanie wysłany odnośnik, który umożliwi ustawienie nowego hasła do konta i zalogowanie

W przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów z pierwszym logowaniem na nowum forum prosimy o kontakt pod adresem: kontakt@motobracia.pl

Forum MotoBracia.pl Strona Główna
Forum MotoBracia.pl - Warunki Rejestracji

Witamy Cię na forum motoryzacyjnym społeczności MotoBracia. Nasze forum łączy w sobie dwa światy: motocykli i quadów, dlatego zapoznaj się najpierw z jego budową.

Pamiętaj, że jest to miejsce wirtualnych spotkań osób o wspólnych zainteresowaniach i nie należy go traktować jako głównego środka komunikacji. Podstawą do budowania wspólnych relacji są spotkania i imprezy , na których możemy spotykać się osobiście - ewentualnie zawsze możesz zadzwonić i pogadać o nurtującej cię sprawie. Liste numerów telefonów możesz znaleźć tu.

Budowa i podział dostępu do forum został sprecyzowany w tym temacie.

Zasady otrzymania dostępu do poszczególnych działów jest opisany tu.

Za porządek na forum są odpowiedzialne osoby z obu grup. Wszystkie zastrzeżenia odnośnie spraw forumowych kieruj do jednej z osób z listy opiekunów forum.

Z uwagi na złożoność forum i indywidualne zachowanie użytkowników postanowiliśmy wprowadzić regulamin forum , w którym ujęliśmy proste zasady wspólnego korzystania z forum.

Zapoznaj się z regulaminem forum strony MotoBracia.pl, jeśli ci on nie odpowiada to możesz poprosić o usunięcie swojego profilu z listy użytkowników i nikt nie będzie z tego powodu robić żadnych problemów.

Regulamin korzystania z forum MotoBracia.pl

1. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników.

2. Podstawą do budowania relacji między użytkownikami jest kilka słów o sobie, dlatego twój pierwszy post napisz w powitalni.

3. Pisz na temat, unikaj WIELKICH LITER w tytułach i treści, nadaj Twojej wypowiedzi adekwatny tytuł. Np. jeśli masz problem ze światłem przednim to swój temat nazywasz "problem z przednim reflektorem", a nie "mam problem". Tematy źle opisywane będą usuwane, moderator zacytuje pkt. regulaminu forum, który złamałeś. Jeśli sytuacja będzie Się powtarzać to moderator może dać ci ostrzeżenie.

4. Wklejenie tekstu nie Twojego autorstwa spoza forum (cytowanie) może nastąpić wyłącznie z podaniem autora bez ingerencji w treść.

5. Do handlu na forum służy dział handlowy. Dla osób prywatnych jest całkowicie darmowy. Wszystkie osoby i firmy oferujące swoje towary i usługi w celach zarobkowych są zobowiązane do wniesienia rokrocznej opłaty reklamowej ( dotyczy to również podpisów na forum ). Aby otrzymac informacje napisz do administratora strony lub na adres e-mail kontakt@motobracia.pl podając tytuł wiadomości "Zapytanie o reklamę - *TWOJA nazwa z forum* ". Osoba lub firma która wniosła opłatę reklamową, ma przywilej proponowania swoich towarów i usług również w innych działach forum. Osobom , które będą nagminnie namawiac, proponowac, oferowac poza działem handlowym swoje towary, produkty lub usługi zostanie dane ostrzeżenie, a jeśli sytuacja będzie się powtarzac zostanie odebrany jej przywilej pisania na forum. Niniejszy pkt. nie dotyczy osob z listy MotoBraci.

6. Moderatorzy forum mają prawo do korekty, zmian lub usunięcia z forum postu niespełniającego regulaminu z podaniem odniesienia do pkt. regulaminu jaki został złamany. W sytuacjach powtarzających się użytkownik może otrzymać ostrzeżenie.

7. Użytkownicy forum, którzy w procesie rejestracji podali nieprawdziwe dane, bądź dane te są nieaktualne (np. nieaktywny adres e-mail) oraz użytkownicy nie logujący się, mogą zostać usunięci z forum bez ostrzeżenia.

8. Użytkownicy, którzy nie logowali się na swoje konto przez minimum okres 3 miesięcy są automatycznie usuwani. Proces usuwania odbywa się automatycznie co 3 miesiące. Ma to na celu oczyszczenie bazy danych z kont użytkowników, którzy zapomnieli hasła lub posiadają więcej niż jedno konto. O usunięciu konta nie są wysyłane powiadomienia. Jeśli twoje konto zostało usunięte to możesz zarejestrować się ponownie.

9. Opiekunowie forum nie mają obowiązku kasowania postów opublikowanych na forum, nawet jeżeli ich autor wyrazi takie życzenie.

10. Jeżeli będzie ewidentnie widać , że nowy uczestnik forum od pierwszych swoich postów nie stosuje się do regulaminu forum to zostanie mu natychmiast (bez ostrzeżenia) czasowo lub na stałe odebrany przywilej pisania na forum.

11. Na forum panuje zakaz umieszczania zdjęć powszechnie uznanych za obraźliwe (pornografia, zboczenia, itp.).

12. Tematy zdublowane (o tej samej tematyce) będą kasowane z podaniem odniesienia do pkt. regulaminu gdzie jest to opisane. Osoby , które uparcie będą pisać posty o tym samym temacie mogą dostać ostrzeżenie.

13. W ekstremalnych przypadkach dostęp do forum będzie zablokowany (ban).

14. Na forum panuje całkowity zakaz prowadzenia prywatnych wojen. Jeśli na forum znajdą się dwie osoby które się nie lubią i będą swoje spory przenosić na społeczność forum to niezależnie od prowokatora obie dostaną ostrzeżenie lub natychmiastowego bana na 24 godziny, a ich wiadomości zostaną przeniesione do ukrytego działu widocznego tylko dla moderatorów. Wiadomości mogą zostać przywrócone lub wykorzystane przeciwko nim.

15. Zwalczane będą wszelkie przejawy chamstwa. Osoby opryskliwe, czepliwe, piszące obraźliwie, wulgarnie, wyśmiewające lub nie szanujące zdania innych będą blokowane. Mogą dostać ostrzeżenie lub bana ( całkowita blokada dostępu do forum ).

16. Moderatorzy i Administrator mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń.

17. Zabrania się aktywnego używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę lub specjalnego zakładania kolejnego konta, aby uniknąć nadzoru. Osoby stosujące dwa konta będą wyrzucane z forum. Jeśli twoje konto nie działa lub zapomniałeś hasła możesz poprosić o usunięcie konta aby zarejestrować się ponownie.

18. W razie pytań użytkownik kontaktuję się najpierw z Moderatorem danego działu, a dopiero później (w razie nieotrzymania odpowiedzi) z Administratorem. Administrator nie odpowiada na pytania, które powinny być kierowane do moderatora danego działu.

19. Osoby działające na niekorzyść społeczności forum zostaną natychmiast wyrzucone z forum.

20. Zablokowanie dostępu do forum odbywa się poprzez nałożenie bana na nick, ip lub i jedno i drugie. Do zablokowania konta prowadzi również duża ilość otrzymanych ostrzeżeń, przy ilości 3 - blokada pisania ; przy ilości 6 - blokada wejścia. Ostrzeżenie ( jeden pkt. karny ) można zdjąć po okresie minimum 3 miesięcy na wniosek zgłoszony do któregokolwiek z opiekunów forum. Opiekunowie forum w dziale administracyjnym przedyskutują ewentualną decyzje o zdjęciu ostrzeżenia lub blokady. W przypadku wyjaśnienia nałożenia blokady można pisać na ogólny adres e-mail: kontakt@motobracia.pl w tytule wiadomości podając swój nick z forum poprzedzając go wyrażeniem [BAN] lub [OSTRZEŻENIE] np. "[BAN] FABIQ"

21. Osoba, która ma bana nie może przeglądać Forum.

22. O zablokowaniu dostępu dla użytkownika decyduje Administrator po konsultacji z Moderatorami w zamkniętym dziale, tylko dla administracji. Prośbę o blokadę konta mogą zgłaszać wszyscy aktywni użytkownicy. Prośba o zablokowanie użytkownika wypływająca od innych użytkowników zostanie publicznie przedyskutowana na forum jednak ostateczną decyzję podejmują opiekunowie forum.

23. Po otrzymaniu bana osoba ma 3 dni na logiczne wyjaśnienie sytuacji (e-mail'owo : kontakt@motobracia.pl) w przypadku gdy zaszło jakieś nieporozumienie. Po tym czasie ban jest ostateczny i nie podlega dyskusji ani tym bardziej negocjacji ze strony innych użytkowników.

24. Osoba, która nagminnie łamie regulamin zostaje wyrzucona z Forum.

25. Alternatywą bana (lżejszą wersja) jest forma nadzoru nad daną osobą, polegająca na potrzebie zatwierdzania wszystkich jej postów przez moderatora.

26. Administracja forum ma prawo zmienić regulamin.

27. Właściciel strony/portalu/forum/domeny nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane informacje/zdjęcia/pliki przez użytkowników na forum. Umieszczanie we fragmentach lub w całości (plików) : map ( obrazków mapy ) , dokumentów lub jakichkolwiek plików chronionych prawami autorskimi jest zabronione. Użytkownik umieszczający takie dokumenty oznajmia , że posiada pozwolenie od właściciela praw do zamieszczanego dokumentu i bierze indywidualną odpowiedzialność za jego umieszczenie. Pliki, w tym obrazy, chronione prawem autorskim, które użytkownik załącza do forum korzystając z funkcji [DODAJ ZAŁĄCZNIK] będą usuwane z serwera forum. W takich przypadkach należy używać odnośników do pliku znajdującego się na innym serwerze np. obraz mapy/zdjęcie umieszczamy na imageshack.us lub fotosik.pl, a inne pliki na rapidshare.com i podajemy odnośnik do tego pliku. Takie dołączanie plików jest dozwolone na forum, jednak w dalszym ciągu użytkownika obowiązuje ustawa o prawie autorskim.

28. Opiekunowie forum nadzorują działanie Forum i przyjmują wszelkie uwagi na ten temat w dziale dotyczącym działania strony i forum, lub poprzez prywatne wiadomości.

29. Opiekunowie forum mają prawo usunąć daną osobę z Forum na wniosek innych użytkowników, po wcześniejszej dyskusji na forum ogólnodostępnym.

30. Prosimy o trzymanie się tematu wątku/działu. W razie konieczności zachęcamy do zakładania oddzielnych wątków, ewentualnie do zwracania uwagi moderatorom jeśli w danym temacie dyskusja zmieniła swoją myśl przewodnią i warto ją oddzielić do nowego tematu.

31. Zanim wyślesz swoją wiadomość przeczytaj ją dokładnie: sprawdź, czy nie zawiera błędów, czy wnosi coś do dyskusji i czy jest na temat. Masz możliwość edycji swojego postu przez 5 minut od jego napisania.

32. Nad prawidłowym działaniem forum czuwają administratorzy i moderatorzy. Użytkownicy są zobowiązani zgłaszać im wszelkie problemy związane z funkcjonowaniem forum i komentarzy, jak i przypadki złamania regulaminu. Użytkownicy mają obowiązek przestrzegać zaleceń administratorów i moderatorów.

33. Zabrania się celowego wywoływania sporów. Osobom problematycznym, zawiłym lub wprowadzającym zamęt na forum będą przyznawane ostrzeżenia, a jeśli sytuacja będzie się powtarzać - odbierana możliwość pisania czasowo lub na stałe.

34. Jeśli wklejasz link do jakiegoś filmiku, zdjęcia, artykułu, strony to pamiętaj aby napisać czego on dotyczy. Korzystamy z forum z różnych miejsc np. z pracy i kliknięcie w link np. filmu erotycznego może narobić komuś kłopotów w pracy. Nieopisane linki będą usuwane z podaniem złamanego pkt. regulaminu i dodatkowo możesz otrzymać ostrzeżenie.

35. Forum jest przeznaczone dla środowiska fanów, użytkowników, pasjonatów motocykli, quadów oraz dla osób powiązanych z ekipą MotoBracia , jeśli w tematach ważnych będą brały udział osoby niezainteresowane to zostanie im odebrany przywilej pisania.

36. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią/młodocianą to zastanów się czy treści jakie znajdziesz na forum są dla ciebie odpowiednie i poinformuj o tym swojego opiekuna. Forum jest dla osób dorosłych dlatego osoby niepełnoletnie mogą przeglądać forum tylko i wyłącznie pod okiem swojego opiekuna .Osoby niepełnoletnie proszone są o niepisanie bez opieki na tym forum. Właściciel forum nie odpowiada w żaden sposób za ewentualne materiały, które osoba niepełnoletnia może znaleźć na tym forum. Użytkownicy zobowiązani są do zgłaszania osób niepełnoletnich do moderacji i umieszczania treści nieodpowiednich dla osób niepełnoletnich w działach do których nie mają one dostępu.

37. Propagowanie zachowań niszczących dobra natury takie jak : zabijanie dzikich zwierząt, niszczenie drzew i upraw leśnych, wjazd w miejsca oznaczone jako ostoja zwierzyny, palenie ognisk w miejscach niedozwolonych, zaśmiecanie lasów i innych terenów, wjazd do parków i terenów objętych ochroną, zanieczyszczanie wody jest kategorycznie zabronione na forum! Osoby umieszczające materiały i propagujące takie zachowania będą nagradzane ostrzeżeniami, w extremalnych przypadkach zostanie im odebrany przywilej pisania na forum.

W przypadkach, których niniejszy regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku.

Pamiętaj! Twoje uczestnictwo w życiu forum to przywilej, a nie przymus! Jeśli nie potrafisz się odpowiednio zachować lub nie masz ochoty przestrzegać regulaminu to poproś o usunięcie twojego profilu z forum, ewentualnie możesz się nie logować - twoje konto zostanie automatycznie usunięte po 3 miesiącach.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8