FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Poprzedni temat :: Następny temat
interkom w sensownej cenie
Autor Wiadomość
Tomek T 
Tomcio

Sprzęt: fz6n
Wysłany: 2018-02-12, 23:42   interkom w sensownej cenie

Witam jak w temacie szukam interkomu w rozsądnej cenie najlepiej do 300zł jest sens, czy zbierać na coś droższego. Ma mi Służyć głównie do odbierania tel. Nie wiem czy to ma znaczenie ale ma pasować do kasku hjc is 17.

misiek113 
Grzesiek

Sprzęt: 1000 K6
Grupa: MotoBracia
Wysłany: 2018-02-13, 03:50   

Pozbieraj kasę bo za tyle to kupę kupisz, a teraz w powitalni przywitaj się na forum pozd :ok:

Tomek T 
Tomcio

Wysłany: 2018-02-13, 08:05   

Dobra przewitany już jestem :) Czyli w co celować podajcie jakiś konkretny model.

aurii 
kuba

Sprzęt: Triumph speed triple
Wysłany: 2018-02-13, 10:47   

Sena s10

Hustler 
aka kapitan bomba

Sprzęt: Suzuki gsxr 750
Grupa: Motobracia
Wysłany: 2018-02-13, 10:55   

j/w używam i jestem bardzo zadowolony

Tomek T 
Tomcio

Wysłany: 2018-02-13, 11:57   

ale to kosztuje 1000zl:) czekam na inne propozycje chociaż rozważę i tą opcje

gremo 
Mariusz

Wysłany: 2018-02-13, 12:48   

Problem z tańszymi intercomami polega na zasięgi i słabszej baterii. Jeśli nie zależy Ci na parowaniu z innymi użytkownikami i sensownym zasięgu oraz zadowoli Cię kilka godzin działania to myślę, że bez znaczenia co kupisz za te pieniądze. Z doświadczenia powiem Ci, że lepiej dołożyć/dozbierać kasę i kupić nawet używkę ale coś co w miarę przyzwoicie działa.
Osobiście mam senę jak zresztą większość chłopaków na forum i sobie chwalimy.

Tomek T 
Tomcio

Wysłany: 2018-02-13, 13:17   

no to chyba mnie przegadaliście jak dla mnie temat do zamknięcia dzieki.

Fabiq 

Sprzęt: MT-09 / Grizzly 550
Grupa: -->MotoBracia
Wysłany: 2018-02-13, 16:55   

Tomek T, weź najtańszą senę jeśli chcesz używać jej tylko do odbierania telefonu i słuchania muzyczki , smh5, trochę ponad 400 pln , a od biedy sparujesz inny interkom i będziesz mógł pogadac z pasażerem :) , paruje się nawet ze słuchawką BT do zwykłych telefonów ;)

JamesHunt 

Sprzęt: Honda CBR F4i
Grupa: Przyjaciele MB
Wysłany: 2018-02-13, 19:11   

Dla testu z pewnej słynnej chińskiej strony zamówiłem interkom FreedConn VB 500M. Rzekomo to jakas poprawiona wersja i zasięg pomiedzy kierowcami ma wynieśc własnie około 500 m - zobaczymy. Polski dystrybutor zapewnia ze zasięg wynosi min. 300 m. Bedę go używał przede wszystkim do odbierania połączeń, słuchania muzyki i sparowania z yanosikiem. Koszt to 140 zł plus mikrofon do kasku integralnego za całe 26 zł. Łącznie daje to 166 zł plus oczekiwanie około 30 dni. Koszt zakupu samego urządzenia w Polsce na jednym z portali aukcyjnych to kwota około 240 zł. Ogólnie średnio byłem nastawiony do interkomów, jak to prawdziy Polak :haha: nigdy nie miałem ale uważałem że to zbędny gadżet. Zachęcony pozytywnymi opiniami kolegów z forum w końcu postanowiłem zaryzykować. Jeżeli interkom przypadnie mi do gustu jako urządzenie, to za jakiś czas będę rozglądał się za czymś lepszym. Jak na razie w ramach testów zaryzykowałem oszałamiająca kwotę 166 zł i zobaczymy co to będzie za wynalazek ;) Zamontuje go do kasku HJC FG-17 a więc blizniaczo podobnego do IS-17. Czytałem artykłu na stronie Motormania, gdzie urządzenia firmy FreedConn były testowane przed redaktorów i bateria trzyma podobno bardzo przyzwoicie. Tak samo nie było problemu z zamontowaniem urządzeń do kasków HJC RPHA 10 i 11. Przetestuje, postaram się zdać relacje.

Fabiq 

Sprzęt: MT-09 / Grizzly 550
Grupa: -->MotoBracia
Wysłany: 2018-02-13, 19:25   

musiałbys pogadać z Januszem KJCzarnym - on też uważał, że tyle pieniędzy to nie wyda i kupił chińskie radyjko, teraz ma Senę :) i jest zadowolony :)

JamesHunt 

Sprzęt: Honda CBR F4i
Grupa: Przyjaciele MB
Wysłany: 2018-02-13, 19:32   

Najwyżej pchne to komuś na Allegro i kupie coś porządnego. !66 zł to nie majątek ale kurde w sumie dwa zbiorniki paliwa :hmm:

Tomek T 
Tomcio

Wysłany: 2018-02-13, 22:30   

to pozbieram zobaczymy ile uzbieram do sezonu może faktycznie lepiej brać już coś konkretnego a planuje się z wami wybrać na jakieś rundki dla początkujących jeżeli będzie taka możliwość to by się przydał w sumie to mój drugi sezon.

misiek113 
Grzesiek

Sprzęt: 1000 K6
Grupa: MotoBracia
Wysłany: 2018-02-14, 21:40   

Na rundki zapraszamy. Sam mam sene 20s i gdy ja kupiłem zastanawiałem się czemu wcześniej jej nie kupiłem bo jazda z tym to super sprawa

Fresh600 
Bartek

Sprzęt: Zx10r '05
Wysłany: 2018-02-14, 22:54   

Ja używałem ten sezon Freedconna fdc-01vb. Co do słuchania muzyki i gadania przez telefon myślę że nie ma po co się pakować w tysiące złotych dziala bardzo dobrze. Bateria wytrzymuje długo jeszcze mnie nie zawiodla. Co do łączenia z innymi interkomami bez problemu się łączy, ale co do jazdy nie testowałem zasięgu. Koszt mojego około 100zł więc jeżeli potrzebny tylko do słuchania i odbierania telefonu to naprawdę spoko.

Odpowiedz do tematu