FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Poprzedni temat :: Następny temat
Regulator napięcia do Hondy Hornet
Autor Wiadomość
gollec 
Maciek

Sprzęt: Honda Hornet 600
Grupa: Przyjaciele
Wysłany: 2018-10-04, 20:48   Regulator napięcia do Hondy Hornet

Mam pytanie czy ma może ktoś dostęp do regulatorów napięcia? Potrzebuje na testy podłączyć inny regulator i sprawdzić ładowanie.

Dzisiaj znalazłem chwilę i pomierzyłem alternator i on trzyma parametry serwisówki, ale ładowanie jest bardzo małe, więc stawiam na regulator.

Moto Honda Hornet 2000, PC34A. Wtyczka ma pięć pinów .... 3 w rzędzie od alternatora i 2 w rzędzie do aku.

wygląda to mniej więcej tak

Ostatnio zmieniony przez gollec 2018-10-04, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  

Magnus 

Sprzęt: XJR 1300
Wysłany: 2018-10-04, 21:04   

Co rozumiesz przez "ładowanie bardzo małe" ?
Jeżeli aku jest naładowane, to nie będzie pobierało dużego prądu.

P.S. Jeżeli chodzi o elektronikę, to rozmawiasz z Mistrzem :D

gollec 
Maciek

Wysłany: 2018-10-04, 21:22   

Podczas jazdy (ze światłami) mam ładowanie na poziomie 13.1V - 13.3V (najczęściej 13.2V) czyli ładuje, ale ledwo, ledwo .... teoretycznie powinno być coś ok. 14V i więcej.

Dodatkowo czasem na wolnych obrotach jak stoję na czerwonym i włączę hamulec to spada mi do 12.4V - 12.6V, a jak mi się załączy wiatrak to już trzeba puszczać hamulec i zaprzeć się nogami ;)

Najlepsze jest to, że jak wyłączę światła to mam ładowanie od 14.4V do 14.7V (nie ważne czy ciepły, czy zimny).

Na zimnym silniku ze światłami też jest lepiej, ale jak już się rozgrzeje to spada ładowanie. Mam wrażenie, że jak regulator się już rozgrzeje to traci parametry .... dlatego pomyślałem, żeby założyć coś na podmiankę, ale nie uśmiecha mi się kupować bez potwierdzenia nówki za prawie 300 PLN.

No a dzisiaj sprawdziłem opór uzwojeń i napięcie z alternatora i tutaj wszystko jest ok. Niestety nie miałem już czasu zdejmować baku żeby dostać się do regulatora .... pewnie w weekend to zrobię bo muszę jeszcze sprawdzić jak wygląda napięcie, które dochodzi do regulatora (między alternatorem, a regulatorem mam 2 wtyczki)

Dodatkowo aku ma już swoje lata, ale od kiedy go kupiłem to trzyma mi stabilnie 12.6V, ale jak był ostatnio u mechaniora to podczas odpowietrzania chłodnicy aku się lekko rozładował i gostek zaczął paczeć co jest nie tak no i wyszło te słabe ładowanie na wolnych obrotach ze światłami ... od tego czasu jeżdżę z zamontowanym woltomierzem :)
Ostatnio zmieniony przez gollec 2018-10-04, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  

Klepak 
Jacek

Sprzęt: TriumphSprintST1050
Grupa: MotoBracia
Wysłany: 2018-10-04, 21:42   

Gollec. Jest taka zasada że im mniej wiesz tym lepiej śpisz ;)
Moto lata jak wściekłe więc baw się jeżdżeniem a nie mierzeniem :)
A tak zupełnie poważnie to pamiętam 100 lat temu jak miałem Hondę to byłem u elektryka magika, który powiedział mi prostą rzecz. Pełne ładowanie następuje przy odpowiednich obrotach utrzymywanych przez pewien czas a więc najlepiej w trasie. Wtedy alternator pracuje pełną parą. Podczas jazdy po mieście ładowanie ma dużo mniejszą wartość i nawet czasami latając przez tydzień po mieście może dojść do rozładowania aku, czego w Hondzie doświadczyłem ;)
Jak Magnus potwierdzi moją tezę to znaczy że dobrze zapamiętałem :)

Magnus 

Wysłany: 2018-10-04, 21:45   

jedź do jakiegoś zakładu, gdzie mają tester aku - jak jest lekko zasiarczony, to już będzie dusił ładowanie

gollec 
Maciek

Wysłany: 2018-10-04, 22:03   

Klepak, coś w tym jest :) . Mój ojciec, który jest elektrykiem twierdzi żeby sobie tym głowy nie zawracać, ale ja jestem upierdliwy :> . Oczywiście w sezonie tego nie chciałem ruszać, ale że już prawie koniec to posprawdzać można ;)

Magnus, może masz racje. to aku i tak już idzie na żyletki bo ma ze 4 lata i nie wiem jak był traktowany. w planach mam kupić nowy.

no i jako, że nic moje mierzenia nie dały to pomyślałem, że może ktoś ma taki regulator pożyczyć to bym wtedy wiedział już wszystko :) , a tak będą mi się śniły rozładowane aku i padnięte regulatory :D :haha:

Magnus 

Wysłany: 2018-10-04, 22:15   

Klepak, :ok: :ok: :ok:
u mnie też przygasają światła - cecha starszych moto
gollec - nie bierz do bani - jak padnie, to zawsze jest Arek :P

gollec 
Maciek

Wysłany: 2018-10-04, 22:19   

:ok: :ok: :ok: no dobra przekonałeś mnie ..... zapominam o problemie :D

Magnus 

Wysłany: 2018-10-04, 22:27   

ja traktuję u mnie przygasanie tak samo jak brak abs, tc i wtrysku :P
coś zawsze prycha, pstryka, itp
w ubiegłym roku zdechło mi całkowicie aku podczas parady w Mrągowie - odpaliłem na pych i pojechałem dalej :D

gollec 
Maciek

Wysłany: 2018-10-04, 22:31   

to jest plus starszych maszyn. na pych pojedzie .... nowe już tak dobrze nie mają. wątpię czy nowego MT-09 czy Hondę CB650 da się odpalić na pych ...... za dużo elektroniki, czujników, a tutaj zwykły gaźnik często bez pompy paliwa ..... to zawsze odpali

bubu 
kaRRol

Sprzęt: GSX-R 1000
Grupa: MotoBracia
Wysłany: 2018-10-04, 23:13   

Wszystko odpali na pych ... nieprzesadzajcie te nowe nie są aż takie tragiczne. Moim zdaniem zagłębił bym się w problem . Gorzej jak spotka Cię nie miła sytuacja jak ostatnio Hustlera . Lepiej mieć pewne i sprawne moto . Masz całą zimę ogarnij to. Jeśli chodzi o aku to powiem Ci tak : najtańszy o parametrach do twojego moto. Koszt około 100-120 zł . Wytrzyma 2-3 lata. Markowy będzie kosztował 400-600 i też wytrzyma tyle samo może rok dłużej. Kiedyś się spuszczałem wykręcałem aku teraz mam to w nosie. Padnie chińczyk kupuję kolejny i z bani.

Magnus 

Wysłany: 2018-10-04, 23:20   

bubu, szanuję za zdrowe podejście :)
kiedyś się też spuszczałem i chooja z tego było - lepiej dwa chińczyki kupić :P

gollec 
Maciek

Wysłany: 2018-10-05, 07:32   

no najważniejsze jest zdrowe podejście (przesadzić zawsze można w obie strony ;) ) .... na szczęście cała zima przede mną :)
Ostatnio zmieniony przez gollec 2018-10-05, 07:32, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu