Szkolenia i treningi

W sezonie letnim organizujemy jednodniowe wyjazdy szkoleniowe na tor.

Od kilku lat torem tym jest obiekt Autodrom "Pomorze" w Pszczółkach. Tor nie powala może wielkością ale jest bardzo wymagający pod względem technicznym. Dodatkowo jego nieocenioną zaletą jest bliskość, a to oznacza że szkolenie w bezpiecznych warunkach staje się w zasięgu ręki dla każdego motocyklisty (zarówno czasowo i finansowo).

Treningi organizujemy tak, aby każdy czuł się bezpiecznie i komfortowo w odniesieniu do własnych umiejętności i możliwości. Grupy dobieramy tak, aby osoby o podobnym poziomie jeździły ze sobą nie stresując tych mniej lub bardziej zaawansowanych. To z kolei powoduje, że na torze nie ma ciśnienia, współzawodnictwa i niebezpiecznych sytuacji. Zasada jest jedna : na torze się nie ścigamy, na torze trenujemy.


Oprócz wyjazdów na tor organizujemy też rundki dla początkujących. Czym są Rundki? Są to "przejażdżki wokół komina" na niewielkich dystansach i na dodatek w środku tygodnia. Do Rundek można podejść w dwójnasób. Pierwszy jest taki, że z założenia są one przeznaczone dla motocyklistów, którzy nie są jeszcze zbyt doświadczenie w jeździe. Starsi stażem i doświadczeniem motocykliści biorą "pod skrzydła" tych mniej doświadczonych i spokojnym tempem jadą razem. Z takiej przejażdżki później dzielą się spostrzeżeniami, pomagają w zrozumieniu jazdy po zwykłej drodze, uczulają na sytuacje drogowe, o których można było nie usłyszeć na kursie prawa jazdy. Dzielą się swoją wiedzą wiedzą i doświadczeniem i zawsze wytłumaczą. Drugie podejście jest takie, że jeżeli po ciężkim dniu lub kilku jedyne o czym marzysz, to motocykl i potrzeba nakręcenia kilometrów na liczniku wyprowadzając swojego kuca z garażu, to rundal jest świetnym rozwiązaniem. Wiadomym bowiem nie od dziś jest, że nic nie koi bardziej niż droga przed Tobą, zapach spalin z wydechu i owady na kombinezonie :). Wówczas rundka stanowi idealny moment do złapania oddechu przed weekendem.

Rundki odbywają się regularnie dwa razy w m-cu w środku tygodnia po południu, tak aby każdy miał możliwość dołączenia.


Poza tym jeżeli ktoś czuje potrzebę przejechania się w mniej lub bardziej licznym towarzystwie, wystarczy puścić nam sygnał, a zawsze znajdzie się ktoś kto z chęcią dołączy 🙂.